205. Johan Hörner (1711-1763) tilskrevet: Interiør med skrivere

Olie på lærred. 18. årh. I forgyldt Louis XVI ramme. 60 x 83 cm.

Proveniens: Marius Sonne, købt på auktion i Nexø 1872, siden Nethe Iversen, Nexø

Kraftigt restaureret, lærred dubleret.

Varenr 50324

16 Juni 2018 11:00

Vurdering 10000 DKK

Ulriksholm Slot,