209. Ubekendt kunstner: Dronning Anne Sophie i hermelinskåbe

Olie på lærred. Anna Sophie, dronning af Danmark-Norge, født komtesse Reventlow til Clausholm var dronning af Danmark-Norge fra 1721 til 1730 som ægtefælle til Frederik 4. 82 x 66 cm. Lærred dubleret

Varenr 50328

16 Juni 2018 11:00

Hammerslag21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK 8.000 DKK15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK19.00 DKK

Vurdering 10000-15000 DKK

261837.000 DKK2018-05-28 14:17
242435.000 DKK2018-06-16 11:45
 7.000 DKK Startpris

Ulriksholm Slot,