40. Ubekendt kunstner: Kong Christian VI i brystharnisk og hermelinskåbe

Ca. 1730. Olie på lærred. 77 x 62 cm.
Proveniens: Overgaard Gods

(krakeleringer og afskalninger)

Varenr 49433

16 Juni 2018 11:00

Hammerslag5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK 17.000 DKK28.00 DKK29.00 DKK30.00 DKK31.00 DKK32.00 DKK

Vurdering 15000 DKK

KSCMUSEUM8.000 DKK2018-06-15 09:54
 8.000 DKK Startpris

Ulriksholm Slot,