40. Ubekendt kunstner: Kong Christian VI i brystharnisk og hermelinskåbe

Ca. 1730. Olie på lærred. 77 x 62 cm.
Proveniens: Overgaard Gods

(krakeleringer og afskalninger)

Varenr 49433

16 Juni 2018 11:00

Hammerslag2.00 DKK3.00 DKK4.00 DKK 17.000 DKK11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK

Vurdering 15000 DKK

KSCMUSEUM8.000 DKK2018-06-15 09:54
 8.000 DKK Startpris

Ulriksholm Slot,