48. Erik Pauelsen (1749-1790): Kammerherre Geheimeråd Johan Bülow til Sanderumgaard 1751-1828

Olie på lærred. 85 x 60 cm, sign. E. Pauelsen malt 1774.

Proveniens: Lilliendal Gods

Varenr 49442

16 Juni 2018 11:00

Vurdering 30000 DKK

Ulriksholm Slot,