51. Soldaterportrætter, 19. årh. (11)

Kolorerede stik i rammer af birketræ, forskellige størrelser. De seks fra serien Kjøbenhavnske klædedragter, to andre håndkolorede tryk med parvise figurer samt håndkoloreret tryk med en regimentstambour ved Prinds Christians hof, dette tryk sign. Heuer fec. 19. årh.
Let varierende mål, ca. 26 x 18 cm

Varenr 49445

16 Juni 2018 11:00

Hammerslag1.00 DKK2.00 DKK3.00 DKK 4.500 DKK11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK

Vurdering 5000 DKK

76682.400 DKK2018-06-15 16:17
 2.400 DKK Startpris

Ulriksholm Slot,