54. Andreas Møller (1684-c.1762), tilskrevet: Portræt af Prinsesse Louise, søster til Frederik d. V

Afbilledet i kjole af hajskind og med hermelinskåbe, ved hendes side en krone. Olie på lærred. 79 x 64 cm. Lærred dubleret. På bagsiden bevaret laksegl

Varenr 49448

16 Juni 2018 11:00

Vurdering 30000 DKK

Ulriksholm Slot,