65. Ulrik Ferdinand Beenfeldt (1714-1782): Ida Bülow, søster til Johan Bülow, Sanderumgaard

Olie på lærred. Gift Brockenhuus Løvenskiold til Vejrupgård. Oprindeligt betegnet og dateret 1749 på bagsiden af det originale lærred. 77 x 60 cm.
Restaureret, opsat på plade, krakeleringer, retoucheringer

Varenr 50397

16 Juni 2018 11:00

Hammerslag19.00 DKK20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK 5.200 DKK19.00 DKK20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK

Vurdering 6000-8000 DKK

Ulriksholm Slot,