65. Ulrik Ferdinand Beenfeldt (1714-1782): Ida Bülow, søster til Johan Bülow, Sanderumgaard

Olie på lærred. Gift Brockenhuus Løvenskiold til Vejrupgård. Oprindeligt betegnet og dateret 1749 på bagsiden af det originale lærred. 77 x 60 cm.
Restaureret, opsat på plade, krakeleringer, retoucheringer

Varenr 50397

16 Juni 2018 11:00

Hammerslag10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK 5.200 DKK3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK

Vurdering 6000-8000 DKK

Ulriksholm Slot,