77. Ubekendt kunstner: Adelersborg, det nuværende Dragsholm Slot

Akvarel. 26 x 29 cm, sign. J. L. Odense d. 29. septb. 1834.
I perioden 1785-1868 kaldtes Dragsholm Slot Adelersborg efter den daværende slægt på godset

Varenr 49471

16 Juni 2018 11:00

Vurdering 3500 DKK

Ulriksholm Slot,