80. C . F. Harsdorff, tilskrevet: Konsol, stel af udskåret, forgyldt træ. Ca. 1770

Kannelerede ben, buede sprosser med vase. Gennembrudt sarg med medaljon, bånd og bladranker. Hvidbroget marmorplade. H: 82 cm, B: 76 cm, D: 54 cm

Varenr 49515

16 Juni 2018 11:00

Hammerslag7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK 21.000 DKK27.00 DKK28.00 DKK29.00 DKK30.00 DKK

Vurdering 18000 DKK

766822.000 DKK2018-06-15 16:23
31420.000 DKK2018-06-15 17:39
 12.000 DKK Startpris

Ulriksholm Slot,