86. Et par Louis XVI konsoller af udskåret forgyldt træ (2)

Udskåret og forgyldt træ, gennembrudt sarg, hvide marmorplader. Den ene ca. 1790, den anden en senere kopi, ca. 1880. H: 82 cm, B: 94 cm, D: 55 cm.
Proveniens: Ålholm Slot, Nysted. Auktion over dettes indbo.

Varenr 49488

16 Juni 2018 11:00

Hammerslag24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK 36.000 DKK10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK

Vurdering 50000 DKK

Ulriksholm Slot,