49186. Standur i kasse af eg

Udskåret kasse, vase og volutter på urhus. Eftermonteret med lydforstærkende metalpinde fra klaver. Ca. 1900.
H. 217, D. 34, B. 55 cm.

Liste mangler, revne i glas, svindrevne i hus

Varenr 49186

29 November 2017 21:30

Hammerslag21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK 500 DKK16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK

Vurdering 1000 DKK

68500 DKK2017-11-26 19:48
 500 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms