51044. Thomas Loraine McKenney efter Charles Bird King: To håndkolorerede litografier: Indianere, 19. årh. (2)

"Naw-kaw" høvding og "Okee-Makee-Quid", Chippeway høvding. Lysmål 24 x 15 cm.

Begge fra Thomas McKenney & James Hall: "The History of the Indian Tribes of North America with Biographical Sketches and Anecdotes of the Principal Chiefs", 1872

Varenr 51044

10 Januar 2018 20:48

Vurdering 3000 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms