131. Michael Bird London ca. 1685: Lantern Clock, messing

Gennembrudt topdekoration med delfiner og tidsler. Skive rigt ciseleret med bladværk of signeret Michael Bird London. På høj sokkel af egetræ skåret med blandt andet delfin i relief. H: 208 cm

Varenr 52129

17 Maj 2018 17:00

Hammerslag8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK 5.000 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK

Vurdering 5000 DKK

183103.600 DKK2018-05-17 15:48
 3.600 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 280,