96. Ubekendt kunstner, 19. årh.: Frugter og broget buket

Broget buket med roser, liljer, fuchsia, kalla, snerler, valmuer m.fl. i amfora med hanke i form af bukkehoveder, på karmen frugter. Signeret M.
68 x 62 cm

Stødmærker med krakeleringer i malingen

Varenr 53688

17 Maj 2018 17:00

Vurdering 8000-10000 DKK

Kvalitetsauktion 280,