51925. Alenstokke og rudestok (4)

Alenstok udført i smedet jern med rocaille og ejerinitialer MGDP og datering 1747, L: 84 cm,
Alenstok skåret i træ med lang inskription, bl.a. Marie Dottie ... Anno 1784, L: 68 cm,
Alenstok i træ og ben, finérarbejde i forskellige træsorter, L: 82 samt
Rudestok af træ med messingspids i ene ende og messingknap i den anden. Inskrition. Mrk. Kiøbehavns Rudestok i.o. Holm 1800. L: 130 cm

Varenr 51925

7 Februar 2018 20:18

Vurdering 3000 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms