52263. Engelsk sofagruppe af eg og læder, 1920erne

Egetræ og brunt læder. Stel med ben på hjul og drejede sprosser mellem ben og i ryg. Lille sofa og to stole samt en skammel. D. 64, B. 60 cm. Sædehøjde 39 cm, ryghøjde 93, sofa bredde 120 cm. 2 løse sprosser følger med.

Brugsspor, en stol mangler sprosse.

Varenr 52263

21 Februar 2018 20:43

Hammerslag3.00 DKK4.00 DKK 2.600 DKK2.00 DKK3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK

Vurdering 4000-6000 DKK

190452.600 DKK2018-02-19 20:33
 2.600 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms