52265. Rokokoarmstol, 18. årh.s slutning

Let cabriole ben og svungne armlæn. Hvidmalet med forgyldte skæringer i form af bladværk og musling.

Alm. slitage. Betræk defekt. Løst armlæn.

Varenr 52265

7 Marts 2018 20:35

Vurdering 3000-4000 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms