51925. Alenstokke og rudestok (4)

Alenstok udført i smedet jern med rocaille og ejerinitialer MGDP og datering 1747, L: 84 cm,
Alenstok skåret i træ med lang inskription, bl.a. Marie Dottie ... Anno 1784, L: 68 cm,
Alenstok i træ og ben, finérarbejde i forskellige træsorter, L: 82 samt
Rudestok af træ med messingspids i ene ende og messingknap i den anden. Inskrition. Mrk. Kiøbehavns Rudestok i.o. Holm 1800. L: 130 cm

Varenr 51925

7 Marts 2018 20:18

Hammerslag22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK27.00 DKK 1.200 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK

Vurdering 2500 DKK

244541.200 DKK2018-02-28 16:57
 1.200 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms