53479. Therkild Josefsen, Josef Josefsen m. fl.: En samling grønlandske fedstensfigurer og en Thulemand af messing

Tre fugle og en fanger i kajak udskåret i fedtsten samt en Thulemand støbt i messing. En fugl sign. Therkild Josefsen Kap 76 og en sign. Josef Josefsen Kapst 76.
Stenfigurer længde 8-17, Thulemand højde 10,5 cm

Varenr 53479

28 Marts 2018 21:08

Hammerslag22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK 600 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK

Vurdering 1500 DKK

20048600 DKK2018-03-28 17:20
 600 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms