52964. Sekretær, mahogni, 19. årh.

Lige front med tre skuffer, den øverste let tilbagetrukket, Skriveklap flankeret af fritstående søjler med udskårne kapitæler. Bag klap rum og seks mindre skuffer. Foroven en skuffe og aftrappet top.
Højde 167, dybde 54, bredde 108 cm

Uens greb/nøglebeslag, det ene knækket. Ældre finerskader, revne i finer indvendigt i klap.

Varenr 52964

28 Marts 2018 20:09

Vurdering 3000 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms