53837. Hans J. Wegner: Højrygget lænestol model GE-290

Stel af lakeret teak. Skråtstillede bagben, løse hynder med rødt uldbetræk.
Stemplet Getama. Formgivet 1953

Brugsspor, ridser på armlæn

Varenr 53837

4 April 2018 19:37

Hammerslag18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK 4.000 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK

Vurdering 6000 DKK

SHETA4.000 DKK2018-04-04 16:56
191073.800 DKK2018-04-04 19:17
PIET3.400 DKK2018-03-29 00:04
683.200 DKK2018-04-02 22:05
 3.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms