52471. Tapio Wirkkala, Per Lütken m.fl.: Vaser og skåle

Tapio Wirkkala: Bladformet skål med ribber på undersiden. L. 14 cm. Sign. Tapio Wirkkala Iittala. Formgivet 1951.
Per Lütken for Holmegaard: Skål af klart glas, L. 22 cm samt høj vase af grønt glas, H. 28,5 cm. Skål af grønnistret glas, Holmegaard KS, antagelig Kylle Svanlund, H. 6 cm

Wirkkala skålen med nogle ridser fra brug

Varenr 52471

4 April 2018 21:16

Vurdering 1000 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms