53935. Et par italienske spejle, 18.årh.

Rigt udskårne gennenbrudte rammer af træ med blomster, maskeroner og rocailler. Rødpatinerede og forgyldte. Originalt spejlglas. 68 x 45 cm. 18. årh.

Mindre skader på udskæringer, glas forfaldent. Oprindelige lysarme mangler

Varenr 53935

11 April 2018 20:10

Hammerslag7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK 14.000 DKK16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK

Vurdering 3000-4000 DKK

2356314.000 DKK2018-04-11 20:08
2590113.000 DKK2018-04-11 20:08
56432.800 DKK2018-04-06 14:21
126492.000 DKK2018-04-04 21:49
130902.000 DKK2018-04-05 13:13
 1.800 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms