54050. Sofa, rokokoform

Udskåret og forgyldt ramme med forgyldt fransk flet i ryg og sæde. Løs bund og hynde betrukket med gul silke. Ca. 1910. L: 140 cm, sædeh.: 46 cm.
Proveniens: Guldsmed Anton Michelsens villa i Skodsborg (enkelte fletskader)

Varenr 54050

11 April 2018 20:08

Vurdering 2500 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms