53921. Harald Moltke værker (8)

Havfruer i blomsterfyldt vase, malt på plade (27 x 30 cm), sign. bagside Haralt Moltke. Kvindelig kriger til hest, malt på plade (45 x 60 cm), Hind, malt på pap (31 x 45 cm), plante der snor sig om en stok, malt på pap (45 x 31 cm), Adam og Eva med slangen imellem dem, malt på pap (41 x 52 cm - itu) sign. HK 1947. Akvarel/tush: Kvinde kigger mod havet (35 x 45 cm), sign. HM Juli 1941 samt pastel: "Trøst" (60 x 50 cm), sign. 98

Varenr 53921

25 April 2018 20:33

Hammerslag8.00 DKK9.00 DKK 1.200 DKK9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK

Vurdering 1800 DKK

3401.200 DKK2018-04-25 09:13
40841.100 DKK2018-04-25 17:15
24454850 DKK2018-04-13 16:58
 900 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms