54466. Tibetansk buddha af forgyldt bronze

Buddha siddende på dyr, der ligger på lotustrone. Figuren iklædt dragt med sløjfer samt krone. 18./19. årh.Højde 27 cm

Den ene hånd med knækkede fingre

Varenr 54466

9 Maj 2018 20:44

Hammerslag14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK 4.000 DKK19.00 DKK20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK

Vurdering 6000-8000 DKK

186694.200 DKK2018-05-09 20:42
226184.000 DKK2018-05-08 13:12
60813.200 DKK2018-05-08 13:54
234272.400 DKK2018-04-25 18:15
 3.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms