122. Bertha Wegmann (1846-1926): Bedrøvet ung kvinde

Olie på plade, 55 x 45 cm. Sign. B. Wegmann 1899. På bagside mærkat: Kunstsalon Lenobel No. 112 Köln a. Rh. U/R

Proveniens: Givet til sælger af malerinden Anne Marie Telmanyi

Varenr 55886

20 September 2018 17:00

Hammerslag3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK 12.000 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK

Vurdering 6000-8000 DKK

190674.200 DKK2018-09-20 07:52
182044.000 DKK2018-09-09 15:05
 3.600 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 281,