127. Nikolai Ulfsten (1854-1885): Parti fra strand med fiskere og både

Olie på lærred, sign. N. Ulfsten samt dateret 1884. 50 x 90 (80 x 120) cm. Retoucheringer samt mindre afskalninger

Varenr 58517

20 September 2018 17:00

Hammerslag4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK 46.000 DKK16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK

Vurdering 20000 DKK

2385540.000 DKK2018-09-20 01:08
2025638.000 DKK2018-09-15 09:32
2602811.000 DKK2018-09-12 16:26
 12.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 281,