130. Glaize?, fransk maler 19. årh.: "Interiør med siddende kvinde"

Maleri. Olie på lærred. Utydelig signeret og dateret 1892. 85 x 73 cm.
Proveniens: Hidrørende Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo.

Varenr 55336

20 September 2018 17:00

Vurdering 10000 DKK

Kvalitetsauktion 281,

Øvrig information

Bemærk at der grundet Corona restriktionerne ikke er mulighed for eftersyn i øjeblikket. Kontakt os gerne, hvis der er spørgsmål til et auktionsemne.