29. Poul Kjærholm: Et par PK 22 lænestole (2)

Stel af matfocromet stål, overbetrukket med banesyet lysbrunt skind. Stemplet monogram fra Kold Kristensen.
Proveniens: Hidrørende Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo.

Varenr 56200

20 September 2018 17:00

Hammerslag13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK 38.000 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK

Vurdering 20000-25000 DKK

2655415.000 DKK2018-09-20 15:40
1605814.000 DKK2018-09-09 19:16
2368713.000 DKK2018-08-16 13:53
 14.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 281,