41. Bjørn Wiinblad (1918-2006): Kolossal unika krukke

Dekoreret i polykrome farver med personer og vinranker, sign. Bjørn Wiinblad samt dateret 79. H. 37, Ø 50 cm.
Proveniens: Givet i gave til vinfirmaet Carl Krumbak & Co i forbindelse med firmaets 100 års jubilæum i 1979

Varenr 58166

20 September 2018 17:00

Hammerslag11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK 18.000 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK

Vurdering 25000 DKK

Kvalitetsauktion 281,