41. Bjørn Wiinblad (1918-2006): Kolossal unika krukke

Dekoreret i polykrome farver med personer og vinranker, sign. Bjørn Wiinblad samt dateret 79. H. 37, Ø 50 cm.
Proveniens: Givet i gave til vinfirmaet Carl Krumbak & Co i forbindelse med firmaets 100 års jubilæum i 1979

Varenr 58166

20 September 2018 17:00

Hammerslag10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK 18.000 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK

Vurdering 25000 DKK

Kvalitetsauktion 281,