42. Bjørn Wiinblad (1918-2006): Stor unika bordlampe

Otte-sidet korpus, dekoreret i polykrome farver med personer og vinranker, sign Bjørn Wiinblad samt dateret 79. H. 54 cm eksklusiv fatning.
Proveniens: Givet i gave til vinfirmaet Carl Krumbak & Co i forbindelse med firmaets 100 års jubilæum i 1979

Varenr 58167

20 September 2018 17:00

Hammerslag8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK 5.000 DKK17.00 DKK18.00 DKK19.00 DKK

Vurdering 8000-10000 DKK

Kvalitetsauktion 281,