51. Leif Sylvester (f. 1940): "Portræt"

Portrætkomposition, akryl på glas opbygget i relief på fire glasplader. Betegnet på bagsiden: Leif Sylvester "Portræt", stemplet: Galerie Max Seidenfaden, glasplademål 42 x 42. Ydre mål: 55 x 55 cm

Proveniens: Galerie Max Seidenfaden.

Varenr 58020

20 September 2018 17:00

Hammerslag22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK 8.500 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK

Vurdering 15000-20000 DKK

Kvalitetsauktion 281,