Portrætkomposition, akryl på glas opbygget i relief på fire glasplader. Betegnet på bagsiden: Leif Sylvester "Portræt", stemplet: Galerie Max Seidenfaden, glasplademål 42 x 42. Ydre mål: 55 x 55 cm
Proveniens: Galerie Max Seidenfaden.