59. Jeppe Eisner (f. 1952): "Hafnia"

Komposition med skib i havnen udfor København, i havet fantasidyr og bag skibet statuen af Niels Juhl. Olie på lærred. Sign. Jeppe Eisner 1988. 165 x 120 cm. Udført på bestilling til det daværende Hafnia forsikring

Varenr 56555

20 September 2018 17:00

Vurdering 12000 DKK

Kvalitetsauktion 281,