Komposition med skib i havnen udfor København, i havet fantasidyr og bag skibet statuen af Niels Juhl. Olie på lærred. Sign. Jeppe Eisner 1988. 165 x 120 cm. Udført på bestilling til det daværende Hafnia forsikring