61. Kay Christensen (1899-1981): "Krass-Clement".

Maleri. Olie på lærred. Sign. på bagsiden Kay C. "1427. 1957-1958-1959". 75 x 92.
Proveniens: Tidligere BR auktion.
Hidrørende Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo

Varenr 55483

20 September 2018 17:00

Vurdering 6000-8000 DKK

Kvalitetsauktion 281,