Maleri. Olie på lærred. Sign. Mogens Hertz.
65 x 100 cm.
Proveniens: Tidligere ABR auktion 652, kat. nr. 726.
Hidrørende Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo.