67. Olaf Rude (1886-1957): Sommerlandskab, Bornholm.

Maleri. Olie på lærred. Sign. Oluf Rude 25. 46 x 61 cm.
Proveniens: Tidligere Kunsthallen auktion 426.
Hidrørende Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo

Varenr 55301

20 September 2018 17:00

Hammerslag14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK 11.000 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK

Vurdering 10000 DKK

3408.000 DKK2018-09-20 09:38
231327.500 DKK2018-09-18 15:04
242057.000 DKK2018-09-07 17:28
236876.500 DKK2018-08-20 09:31
 7.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 281,