69. Olaf Rude (1886-1957) Udsigt over kystlandskab, Bornholm.

Maleri. Olie på lærred. 73 x 83 cm.
Proveniens: Tidligere ABR Auktion 582, kat.nr. 143.
Hidrørende Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo

Varenr 55316

20 September 2018 17:00

Hammerslag3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK 11.000 DKK26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK29.00 DKK

Vurdering 15000-25000, DKK

Kvalitetsauktion 281,