70. Samuel Joensen-Mikines (1906-1979): Solnedgang over brændingen

Maleri. Olie på lærred. Sign. S. J. Mikines 63. 80 x 100 cm.
Proveniens: Tidligere ABR auktion 577, kat. nr. 234.
Hidrørende Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo

Varenr 55331

20 September 2018 17:00

Hammerslag15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK 32.000 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK

Vurdering 40000-50000 DKK

Kvalitetsauktion 281,