70. Samuel Joensen-Mikines (1906-1979): Solnedgang over brændingen

Maleri. Olie på lærred. Sign. S. J. Mikines 63. 80 x 100 cm.
Proveniens: Tidligere ABR auktion 577, kat. nr. 234.
Hidrørende Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo

Varenr 55331

20 September 2018 17:00

Hammerslag17.00 DKK18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK21.00 DKK 32.000 DKK11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK

Vurdering 40000-50000 DKK

Kvalitetsauktion 281,