73. Ernst Zeuthen (1880-1938): Skibe på havet

Maleri. Olie på lærred. Sign. Ernst Zeuthen 1936. 88 x 120 cm.
Proveniens: Tidligere ABR Auktion 190 kat. nr. 272. Hidrørende Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo

Varenr 55340

20 September 2018 17:00

Hammerslag27.00 DKK28.00 DKK29.00 DKK 8.500 DKK15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK

Vurdering 10000-12000 DKK

3407.500 DKK2018-09-20 09:39
182047.000 DKK2018-09-06 23:42
236876.500 DKK2018-08-20 09:08
 7.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 281,