74. Mogens Hertz (1909-1999): Udsigt over Gudhjem med havet i baggrunden, Bornholm

Maleri. Olie på lærred. Sign. Mogens Hertz. 44 x 69 cm.
Proveniens: Tidligere BR auktion 577, kat. nr. 231.
Hidrørende Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo

Varenr 55511

20 September 2018 17:00

Vurdering 5000-7000 DKK

Kvalitetsauktion 281,