75. Olaf Rude (1886-1957) Udsigt havet, Bornholm.

Maleri. Olie på lærred. Sign. Olaf Rude. 65 x 94 cm.
Proveniens: Tidligere ABR auktion 577, kat. nr. 213.
Hidrørende Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo

Varenr 55326

20 September 2018 17:00

Hammerslag17.00 DKK18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK21.00 DKK 12.000 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK

Vurdering 10000 DKK
6% følgeret tillægges for værket, hvis buddet overstiger 2250 DKK

45328.000 DKK2018-09-20 09:40
242057.500 DKK2018-09-16 20:25
236876.500 DKK2018-08-20 09:06
 7.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 281,