76. Johannes Kjarval (1885-1972): Vandløb

Maleri. Olie på lærred. Sign. Johs Kjarval. 80 x 155 cm.
Proveniens: Tidligere BR auktion ca. 2003. Hidrørende Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo

Varenr 55356

20 September 2018 17:00

Vurdering 125000-150000 DKK

Kvalitetsauktion 281,