Omslagstegning til: "Tik-Tak" 1922. Gouache, bly og guldtusch. Sign. Gerda Wegener. Bladstørrelse 31 x 32 cm.
Proveniens: BR auktion 577, kat. nr. 224. Hidrørende Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo
25196 | 7.000 DKK | 2018-09-20 15:14 |
23687 | 5.500 DKK | 2018-08-20 09:14 |
7.000 DKK | Startpris |