78. Gerda Wegener (1885-1940): Kurmageri

Omslagstegning til: "Tik-Tak" 1922. Gouache, bly og guldtusch. Sign. Gerda Wegener. Bladstørrelse 31 x 32 cm.
Proveniens: BR auktion 577, kat. nr. 224. Hidrørende Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo

Varenr 55474

20 September 2018 17:00

Hammerslag24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK 7.500 DKK19.00 DKK20.00 DKK21.00 DKK

Vurdering 10000-15000 DKK

251967.000 DKK2018-09-20 15:14
236875.500 DKK2018-08-20 09:14
 7.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 281,