80. Robert Storm Petersen (1882-1949): Vittighedstegning

Tusch på papir. Sign. Storm P. Bladstørrelse 26 x 32 cm.
Proveniens: Kunsthallen, auktion 426, kat. nr. 229. Hidrørende Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo

Varenr 55472

20 September 2018 17:00

Hammerslag19.00 DKK20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK 3.800 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK

Vurdering 4000 DKK

225322.400 DKK2018-09-19 08:53
236872.200 DKK2018-08-20 09:13
 2.400 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 281,