81. Robert Storm Petersen (1882-1949): Vittighedstegninger (2)

"Ja lad mig faa den Revolver, vær saa god at lade den med seks skarpe skud.
Må jeg saa bede om pengeskuffen - i en Fart". Sign. R. St. P. Proveniens: Hidrørende Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo

Varenr 55473

20 September 2018 17:00

Hammerslag9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK 4.400 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK

Vurdering 4000-6000 DKK

21142.800 DKK2018-09-20 14:14
194742.600 DKK2018-09-18 23:46
236872.200 DKK2018-08-20 09:13
 2.400 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 281,