82. Robert Storm Petersen (1882-1949): Vittighedstegning

"- Du skal ikke være ked af det, Jokumsen - For saadan er Hansen altid i Begyndelse - han er ellers et Morderligt rart menneske, naar man lærer ham at kende."
Tusch på papir. Sign. Robert Storm P. Lysmål 22 x 21.
Proveniens: BR auktion 551, kat. nr. 252

Varenr 55471

20 September 2018 17:00

Hammerslag21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK 4.600 DKK17.00 DKK18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK21.00 DKK

Vurdering 4000-6000 DKK

225322.400 DKK2018-09-20 08:38
236872.200 DKK2018-08-20 09:13
 2.400 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 281,