83. Tove Ólafsson: Siddende pige

Grønbrunpatineret bronze. Sign. TO, 7/1957. H. 34 cm samt bronzestøberstempel
Proveniens: Hidrørende Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo

Varenr 55721

Auktionen er lukket!
20 September 2018 17:00

Hammerslag24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK 13.000 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK

Vurdering 6000-8000 DKK

Budgivning

182094.400 DKK2018-09-20 16:34
8794.200 DKK2018-09-20 16:14
236873.200 DKK2018-08-20 09:18
 3.400 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 281,

Afsluttet

Afgifter

Købsprovision 25% Inkl. moms

Betaling

Husk der kan betales med kreditkort/dankort direkte på vores hjemmeside ved at logge ind på ”mine sider” med kundenummer og adgangskode.