87. William Scharff (1886-1959): Rygvendt kvinde med hue

Olie på masonite. Sign. W. Scharff. 60 x 43 cm.
Proveniens: Tidligere solgt ABR.
Hidrørende Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo

Varenr 55303

20 September 2018 17:00

Hammerslag14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK 2.600 DKK2.00 DKK3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK

Vurdering 3000-4000 DKK
6% følgeret tillægges for værket, hvis buddet overstiger 2250 DKK

186572.400 DKK2018-09-20 15:11
227252.200 DKK2018-09-20 15:07
236871.700 DKK2018-08-20 09:31
 1.800 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 281,