88. Ernst Zeuthen (1880-1938): Sejlbåde på havet

Olie på lærred. Sign. Ernst Zeuthen 1937. 80 x 102 cm.
Proveniens: Tidligere ABR auktion 736, kat. nr. 636. Hidrørende Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo.

Varenr 55328

20 September 2018 17:00

Hammerslag27.00 DKK28.00 DKK 8.000 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK

Vurdering 8000-12000 DKK
6% følgeret tillægges for værket, hvis buddet overstiger 2250 DKK

45327.000 DKK2018-09-20 09:41
233406.500 DKK2018-09-18 20:04
182046.000 DKK2018-09-06 23:46
236875.500 DKK2018-08-20 09:06
 6.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 281,